Aktuality

Nově vybudovaný Pivovar Polná láká k návštěvě

polnáPivovar najdete v Polné u Jihlavy, v kraji Vysočina. Je situován v centru města poblíž náměstí v zóně památkové péče.

Číst více...

Na naučných stezkách potkáte přírodní krásy i lidovou architekturu

1109Přírodní zajímavosti, sklářství, lidovou architekturu, stopy malířů či spisovatelů, ba dokonce i vinařství nabízejí desítky naučných stezek Vysočiny. Pojďte s námi na výlety probouzející se přírodou našeho malebného kraje.

Číst více...

Kraj odmění sty tisíci originální projekty k posílení atraktivity regionálního cestovního ruchu

the-value-of-the-4472291 960_720Až dva milióny korun je Kraj Vysočina připraven rozdělit jako finanční odměnu podnikatelům a dalším subjektům, kteří připraví originální nové nebo inovované produkty v oblasti cestovního ruchu, propojující atraktivity Kraje Vysočina.

Číst více...

Zámecký sklářský den představí umění sklářů

pocta sklarum_instalace_plastiky_Vysočina sklářská se po nucené odmlce znovu rozjíždí. První velkou akcí spojenou s prastarým a krásným řemeslem je Zámecký sklářský den. Proběhne 13. června na zámku ve Světlé nad Sázavou. Nabídne skleněné expozice, křest plastiky Pocta sklářům, jarmark, výtvarné dílny a představí se i vysočinské sklárny.

Číst více...

Dopady restrikcí kvůli koronaviru na cestovní ruch v Kraji Vysočina

DSC 2925Restriktivní opatření vyplývající ze světové pandemie koronaviru přinesla propad návštěvnosti a spotřeby v cestovním ruchu na Vysočině o 85 až 95 procent oproti roku 2019. Podpora domácího cestovního ruchu bude zcela zásadním opatřením, jak situaci po uvolnění opatření zlepšit.

Číst více...

Nová posluchárna VŠPJ je ideálním místem pro konference

001Vysočina má nové výukové centrum za téměř 187 milionů korun. Je jím posluchárna Vysoké školy polytechnické v Jihlavě, jež významně obohacuje nabídku konferenčních zařízení v kraji.

Číst více...

Univerzitní centrum v Telči – místo s příběhem. Ze skladu brambor králem konferenčních sálů

aula1Univerzitní centrum Masarykovy univerzity v Telči leží v samotném srdci historického jádra tohoto unikátního „UNESCO“ města. Svůj domov  nalezlo ve velkolepém komplexu budov bývalých jezuitských kolejí, jež se za dobu své existence logicky měnily v čase, a přesto si zachovaly jedinečnou atmosféru místa, které bylo a je spojováno především se vzdělávací a osvětovou činností.

Číst více...