Aktuality

Vysočina představila své konferenční prostory firmám z celé ČR

HR meeting konferenceOrganizace Vysočina Tourism, potažmo Vysočina Convention Bureau, prezentovala ty nejlepší konferenční prostory na Vysočině na jedné z největších českých akcí v oblasti managementu lidí ve střední Evropě.

Číst více...

Otevření výzvy pro spolupráci v rámci asociačních kongresů a kampaní kandidatur

konferenceCzech Tourism spustil k dnešnímu dni otevření registrace do podpůrného programu spolupráce v rámci asociačních kongresů a konferencí. Program je zaměřen na podporu akcí, jejichž pořádání významně a prokazatelně podporuje a zvyšuje domácí i příjezdový cestovní ruch.

Číst více...

Nově vybudovaný Pivovar Polná láká k návštěvě

polnáPivovar najdete v Polné u Jihlavy, v kraji Vysočina. Je situován v centru města poblíž náměstí v zóně památkové péče.

Číst více...

Na naučných stezkách potkáte přírodní krásy i lidovou architekturu

1109Přírodní zajímavosti, sklářství, lidovou architekturu, stopy malířů či spisovatelů, ba dokonce i vinařství nabízejí desítky naučných stezek Vysočiny. Pojďte s námi na výlety probouzející se přírodou našeho malebného kraje.

Číst více...

Kraj odmění sty tisíci originální projekty k posílení atraktivity regionálního cestovního ruchu

the-value-of-the-4472291 960_720Až dva milióny korun je Kraj Vysočina připraven rozdělit jako finanční odměnu podnikatelům a dalším subjektům, kteří připraví originální nové nebo inovované produkty v oblasti cestovního ruchu, propojující atraktivity Kraje Vysočina.

Číst více...

Zámecký sklářský den představí umění sklářů

pocta sklarum_instalace_plastiky_Vysočina sklářská se po nucené odmlce znovu rozjíždí. První velkou akcí spojenou s prastarým a krásným řemeslem je Zámecký sklářský den. Proběhne 13. června na zámku ve Světlé nad Sázavou. Nabídne skleněné expozice, křest plastiky Pocta sklářům, jarmark, výtvarné dílny a představí se i vysočinské sklárny.

Číst více...

Dopady restrikcí kvůli koronaviru na cestovní ruch v Kraji Vysočina

DSC 2925Restriktivní opatření vyplývající ze světové pandemie koronaviru přinesla propad návštěvnosti a spotřeby v cestovním ruchu na Vysočině o 85 až 95 procent oproti roku 2019. Podpora domácího cestovního ruchu bude zcela zásadním opatřením, jak situaci po uvolnění opatření zlepšit.

Číst více...