Skip to main content

Objevte pohádkové zámecké ubytování na Vysočině!

Přeneste se do doby králů, královen a tajemných legend a vyzkoušejte si život na zámku. Zažijte noc, kdy se stanete součástí historie, objevte skryté klenoty kraje a nechte se hýčkat. V tomto článku naleznete tipy na nejpohádkovější zámky v Kraji Vysočina. Od romantických večerů u krbu přes wellness procedury, až po dobrodružství, které by i král Artuš záviděl. Když řekneme zámecké ubytování, nemyslíme jen na krásné pokoje a výhledy, které berou dech. Myslíme také na vynikající služby, které zajistí, že váš pobyt bude opravdu nezapomenutelný.
Obrázek
Chateau Herálec - zvenku

Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane

Pokud hledáte opravdový klenot mezi zámeckými hotely, Chateau Herálec místo, které přesně odpovídá vašim představám. Podle TripAdvisor totiž patří mezi deset nejlepších zámeckých hotelů na světě. Další ocenění získal hotel od CNN Travel, které ho zařadilo mezi 15 nejkrásnějších zámeckých hotelů světa. Tento nádherně rekonstruovaný zámek, zasazený do srdce idylické krajiny Vysočiny, je synonymem pro luxus, pohodlí a prvotřídní služby. Chateau Herálec je ideálním místem pro romantický pobyt. Procházky v anglickém parku, wellness ve Spa s francouzskou kosmetikou L’Occitane a výlety po okolí jsou jen některé z aktivit, které zde můžete zažít. Vyberte si z 19 designových pokojů a apartmánů, ve kterých můžete obdivovat malířská díla ze sbírek Oblastní galerie Vysočina. Hosté z celého světa chválí Chateau Herálec za jeho nevtíravý luxus, perfektní služby a úžasnou atmosféru. Přesvěčte se na vlastní kůži.

Obrázek
Chateau Herálec - prezidentské apartmá

Zámek Třešť

Ubytování na Zámku Třešť je zárukou nezapomenutelného zážitku. Pokoje jsou zařízeny s láskou a péčí tak, aby odrážely historickou podstatu zámku, ale zároveň aby poskytovaly veškerý moderní komfort. Kulinářské zážitky na Zámku Třešť jsou dalším důvodem, proč sem zavítat. Můžete se těšit na moderní českou kuchyni v netradičním pojetí z lokálních surovin. Za zmínku rozhodně stojí i zdejší wellness centrum, ve kterém vás při rituálech rozmazlí francouzská značka THALGO. Zámek Třešť má také zajímavou historii spojenou s Franze Kafky. Vydejte se do míst, kde působil Kafkův Venkovský lékař i pan Tau z legendárního televizního seriálu. Ať už hledáte místo pro romantický pobyt nebo konferenční prostory pro vaši příští firemní akci, Zámek Třešť vás okouzlí každým detailem.

Obrázek
Zámek Třešť

Hotel Zámek Valeč

Objevte klidný wellness hotel na Vysočině, který nabízí nekonečně mnoho možností. Při návštěvě Hotelu Zámek Valeč se můžete těšit na nezapomenutelné chvíle. Je to místo, kde každý detail vypráví příběh, a kde luxus a pohodlí jdou ruku v ruce s respektem k tradicím. Nebe na zemi – jinak nelze popsat zdejší wellness palác. Saunová vesnička, bazény a řada procedur zajistí, že se vám odtud nebude chtít odjet domů. Doplňte svůj pobyt o prohlídku zámku nebo si zajděte na bowling. Možností je mnoho. Noc můžete strávit v zámecké komnatě nebo v moderních hotelových pokojích, výběr je na vás. Objevte kouzlo tohoto místa a nechte se pohltit atmosférou, která zde panuje.

Obrázek
Hotel Zámek Valeč

Zámek Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou určitě znáte díky jedinečnému architektonickému skvostu – poutnímu kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře od legendárního stavitele barokní gotiky Jana Blažeje Santiniho. Tato ikonická stavba se tyčí na kopci nad zámkem Žďár nad Sázavou, který také stojí za povšimnutí. Zajímavou historii zámku ve Žďáře nad Sázavou, která se píše již 800 let můžete prozkoumat v interaktivním Muzeu nové generace. Muzeum je pomyslnou bránou do poznání celého areálu bývalého kláštera. Kromě muzea lze navštívit i řadu zajímavých prohlídek s průvodcem. V zámku Žďár nad Sázavou zažijete vše na jednou místě. Půjčte si klíče od zámku a nechte se unést výjimečným ubytováním ve věži, klášterním mlýně, v prostorách bývalé šlechtické akademie či v domku zahradníka. Stylové apartmány vás jistě okouzlí, staňte se tedy součástí příběhu, který píše zámek Žďár nad Sázavou.

Obrázek
Zámek Žďár nad Sázavou

Ještě jste nevybrali?

Nezoufejte, Vysočina má v zásobě ještě další klenoty, které čekají na to, až je objevíte. Komnata je pro vás málo a chcete si pronajmout celý zámek? Následující zámky vám to umožní. Barokní Zámeček Klokočov najdete v malebném prostředí zahrad s rybníkem v anglickém stylu. Bývalé venkovské šlechtické sídlo nabízí poklidné ubytování vhodné pro jednotlivce i pro firmy. Pobyt na zámku je jako dělaný pro klidnou dovolenou na Vysočině. Navíc se stal oblíbeným místem pro svatby. Zámek Úsobí vás okouzlí svými historickými prostory, které jsou vhodné i pro soukromé oslavy nebo firemní akce. Vyzkoušejte si focení v historických kostýmech! Tady nebudete historii pouze obdivovat, ale můžete si ji prožít. Pokud vaše srdce touží po poznání dalších kouzelných míst, nenechte si ujít Zámek Světlá nad Sázavou. Tento zámecký komplex nabízí širokou škálu aktivit. Navštivte jednou ze čtyř zajímavých zámeckých expozic a prohlídkových okruhů. K vidění je expozice historického evropského skla, expozice historických hodin, expozice první republiky nebo světelsko – historický obchod a řemesla. Ubytujte se v luxusních zámeckých apartmánech a projděte se zámeckým parkem. Jako třešničkou na dortu jsou zákusky ze zámecké cukrárny.

Obrázek
Zámek Světlá nad Sázavou

Kraj Vysočina je domovem mnoha nádherných zámků, každý s vlastním jedinečným příběhem a atmosférou. O to větší je to radost, když zjistíte, že si na chvíli můžete půjčit klíče a dotknout se kousku historie na vlastní kůži. Tak neváhejte, vydejte se na cestu a objevte kouzlo zámeckého ubytování na Vysočině. Každý zámek zde má svou duši a příběh, který čeká, až jej objevíte.

Zpět na výpis

Mohlo by Vás také zajímat