Skip to main content

Zelenější budoucnost MICE: pět udržitelných projektů na Vysočině

Udržitelnost se stává stále významnějším faktorem v rozvoji konferenční turistiky a MICE sektoru obecně. V tomto článku vám přinášíme výběr pěti inovativních udržitelných projektů z Kraji Vysočina, které jsou dokonalým příkladem toho, jak může zelená filozofie oživit firemní setkání, konference i teambuildingové aktivity. Od hotelů, které jsou ztělesněním udržitelného přístupu, přes kreativní aktivity, až po tip na skvělý catering. Tyto tipy nejen podtrhují závazek regionu k udržitelnosti, ale také nabízejí inspiraci pro pořadatele akcí, kteří hledají unikátní a smysluplné zážitky pro své týmy a klienty. Připojte se k nám na cestě za objevováním udržitelných projektů, které spojují krásu Vysočiny s vizí zelenější budoucnosti v oblasti MICE.
Obrázek
Konzoom catering

fabrika HOTEL - industriální dědictví transformované na udržitelnou eleganci

V srdci Humpolce, města s bohatou historií soukenického průmyslu, kterému se někdy říká „Český Manchester“, se nachází jedna z nejpozoruhodnějších realizací moderní architektury a udržitelného designu – fabrika HOTEL. Tento čtyřhvězdičkový hotel, navržený Luďkem Rýznerem a jeho týmem, stojí jako památník industriální minulosti města na místě bývalých továrních objektů, a přitom slouží jako přední příklad pro budoucnost MICE udržitelných projektů. 

Díky své strategické poloze u dálnice D1, v půli cesty mezi Prahou a Brnem, je fabrika HOTEL ideálním místem pro firemní a společenská setkání, která hledají víc než jen obyčejný prostor. Jeho design je dokonalým spojením moderního neotřelého stylu s vysokými ekologickými standardy. Architektura a interiér hotelu jsou inspirovány industriálním dědictvím města, kde každý detail, od výběru materiálů po jednotlivé prvky designu, odkazují na bohatou historii Humpolce a jeho soukenického průmyslu. 

Konferenční prostory hotelu s kapacitou až 180 osob jsou vybaveny důmyslným ekologickým systémem chlazení, který společně s moderní audiovizuální a prezentační technikou zajišťuje vysoký standard pro jakékoliv setkání nebo prezentaci. Udržitelnost je zde klíčovým slovem – od způsobu vytápění a chlazení až po vodní hospodářství. fabrika HOTEL je příkladem toho, jak mohou hotelové a konferenční prostory snižovat svůj ekologický otisk. Pokud jde o ubytování, fabrika HOTEL nabízí 19 luxusně zařízených pokojů, z nichž každý je unikátně designovaný, včetně pokoje pro handicapované. Důraz je kladen na vysoký standard, originální design a pohodlí hostů, což zahrnuje vše od kvalitního nábytku vyrobeného na míru po vysokorychlostní WiFi připojení zdarma, které je samozřejmostí ve všech prostorách hotelu.

Udržitelnost, inovace a úcta k industriálnímu dědictví jdou v fabrika HOTELu ruku v ruce, což z něj činí jedinečný projekt v oblasti MICE. Hotel nejen připomíná historii Humpolce, ale také ukazuje, jak může být udržitelný design integrován do moderního prostředí, čímž nastavuje nové standardy.

 

 

Obrázek
fabrika HOTEL, restaurace

Květinový ateliér Nymfea - květinová harmonie pro podniky i teambuilding

Rodinná firma Nymfea přináší do firemních prostor nejen estetiku a svěžest, ale i nový rozměr udržitelnosti a kreativity. Zaměřuje se na květinový servis do kanceláří, dekorace pro eventy a pořádání workshopů vázání květin, které mohou sloužit jako originální forma teambuildingu. Samozřejmostí je výroba květin na svatbu.

Nymfea stojí na základech respektu k přírodě a lásky k lokální produkci. Květinová aranžmá a vazby jsou vytvářeny s citem a důrazem na přírodní krásu, která se mění podle ročních období. Většina květin pochází z vlastní produkce na farmě na Vysočině, což umožňuje firmě nabízet čerstvé a kvalitní produkty s minimálním dopadem na životní prostředí. V zimních měsících, kdy je česká příroda v klidu, se Nymfea obrací k fair trade květinám od pěstitelů z Nizozemí, čímž podporuje udržitelné obchodní praktiky.

Květinový servis Nymfea je navržen tak, aby odpovídal individuálním potřebám každého klienta a prostoru. Experti z Nymfea osobně navštíví vaši kancelář, poskytnou informace o službách a připraví nabídku na míru. Cílem je vytvořit prostředí, které nejen zlepšuje firemní kulturu a image, ale také přispívá k dobrému pocitu a produktivitě zaměstnanců. Nymfea nabízí květinovou výzdobu pro eventy přičemž se věnuje detailům, které odpovídají specifikám akce, od firemního loga po roční období. Firma také nabízí možnost pravidelně obnovovat květinové dekorace, aby byly vždy čerstvé a působily svěžím dojmem.

Jednou z nejatraktivnějších služeb jsou květinové workshopy, které poskytují nejen příležitost k odpočinku a kreativní činnosti, ale také podporují týmového ducha a spolupráci. Tyto workshopy jsou ideální pro firmy hledající neobvyklou a inspirující aktivitu pro své zaměstnance. Účastníci se pod dohledem zkušené floristky učí umění květinové vazby, zatímco se dozvídají o péči o řezané květiny a trhu s květinami.

Nymfea přináší do světa MICE svěží a udržitelnou alternativu, která zahrnuje přírodu do každodenního pracovního prostředí a posiluje vazby mezi kolegy prostřednictvím společných zážitků. Tato iniciativa dokazuje, že i malé kroky mohou mít velký význam pro zlepšení kvality pracovního života.

Obrázek
Květinový ateliér Nymfea

Resort Svatá Kateřina - oáza klidu a udržitelnosti

Ve stínu stresového tempa moderního života se Resort Svatá Kateřina jeví jako maják udržitelného cestovního ruchu a osobního wellness. Toto jedinečné útočiště, které se nachází v srdci přírody, si klade za cíl poskytnout svým hostům nejen únik od každodenního ruchu a povinností, ale také příležitost k regeneraci těla i ducha v souladu s přírodou.

Svatá Kateřina stojí na pevných základech zelené filozofie, která se projevuje ve všech aspektech resortu - od zákazu vjezdu motorových vozidel a podpory elektromobility po šetrné nakládání s vodou a energií. Resort využívá vlastní čističku odpadních vod a omezuje používání plastů v restauraci, kde servíruje nápoje s papírovými brčky. Přísná politika ohledně výměny povlečení a ručníků pouze na vyžádání, spolu s využíváním ekologických prádelen, dále podtrhuje snahu o minimalizaci dopadu na životní prostředí. V Resortu Svatá Kateřina je zvláštní důraz kladen na stravu. Jídlo je připravováno s láskou z lokálních surovin, přičemž resort vlastní bylinkovou zahrádku a předkládá hostům plody přírody v jejich nejčistší formě. Programy jako Digitální detox nabízejí hostům možnost vzdát se digitálních zařízení na recepci a vrátit se k opravdovému spojení s přítomným okamžikem, ať už prostřednictvím jógy, meditace, masáží nebo jiných aktivit podporujících zdravý životní styl.

Svatá Kateřina je více než jen místem odpočinku; je to centrum, které se snaží informovat své hosty o důležitosti udržitelného života a cestování. Hosté jsou seznámeni s opatřeními resortu a podněcováni k diskuzi o způsobech, jakými lze tyto principy aplikovat i ve svém vlastním životě. Tímto způsobem resort přispívá nejen k lepšímu životnímu prostředí, ale také k šíření povědomí o udržitelnosti mezi širokou veřejností.

Resort Svatá Kateřina nabízí nejen únik od městského ruchu, ale také exkluzivní prostředí pro eventy, které chtějí zaujmout. Díky komfortnímu ubytování ve třech budovách, reprezentativnímu sálu a šesti salonky je resort připravený na pořádání různorodých akcí, od menších workshopů po velké konference. Všechny prostory jsou vybaveny moderní audiovizuální a prezentační technikou, což zajišťuje, že každá prezentace nebo workshop proběhne hladce a efektivně. Dostupnost Wi-Fi ve všech prostorách resortu umožňuje účastníkům být vždy spojeni, i když se rozhodnou pro digitální detox během volných chvil. Jedním z vrcholů nabídky resortu je bezpochyby jeho wellness a Ájurvédský pavilon, oceněný jako Stavba roku 2019. Bazénem a rozsáhlé spa centrum nabízí ideální místo pro relaxaci a obnovu energie po náročném dni plném setkání a prezentací. Jedinečná voda z pramene Sv. Kateřiny a široká nabídka masáží a procedur představují další rozměr firemního wellness, který je dnes v oblasti MICE vysoce ceněn.

Obrázek
Resort Svatá Kateřina

KONZOOM - revoluce v cateringových službách

Jídlo se odstěhovalo do Humpolce a naleznete ho v unikátním gastronomickém klenotu – KONZOOMu. Toto místo je domovem nejen pro kvalitní české potraviny, ale také pro inovativní přístup ke cateringovým službám, které dodávají firemním i soukromým akcím nezapomenutelný rozměr. S KONZOOMem se jídlo stává zážitkem, který zanechává trvalý dojem.

KONZOOM je stylový obchod s potravinami, kam se budete rádi vracet. V KONZOOMU najdete přes 34 skvělých Českých značek a dodavatelů. Z Vysočiny jsou to například legendární Chutě z Chotě nebo sýrárna Tonka. Nejlepší na tom všem ale je, že se zde i skvěle najíte. Šéfkuchař Jenda Kotrba přináší každý den nevšední gastronomické zážitky. Od lahodných polévek, přes inovativní sandwiche a uzené ryby, až po svěží saláty. KONZOOM široký výběr pokrmů, které jsou připravovány s důrazem na kvalitu a originalitu. 

Když ale ale nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře. A tak je to i s KONZOOMem. Když se do Humpolce nezastavíte sami, přichází na scénu jejich skvělé cateringové služby. V KONZOOMu chápou, že úspěch jakékoliv akce stojí na dvou pilířích – kvalitním jídle a nezapomenutelném zážitku. S tímto přístupem se tým KONZOOMu věnuje organizaci firemních a soukromých akcí s maximální pečlivostí a profesionalitou. Ať už plánujete menší firemní setkání nebo velkou konferenci, KONZOOM dokáže připravit catering na míru, který přesně odpovídá vašim požadavkům a rozpočtu. Základem úspěchu KONZOOMu jsou kvalitní české potraviny, které jsou pečlivě vybírány s důrazem na čerstvost a lokální původ. Tento způsob práce nejen podporuje české farmáře a producenty, ale také zaručuje, že jídlo servírované na vaší akci bude nejen chutné, ale také udržitelné.

Obrázek
catering KONZOOM

Včelí farma Nosek - objevte tajemství medu

Prohlídka Včelí farmy Nosek nabízí návštěvníkům poutavý pohled do světa včelařství, od vytáčení medu až po jeho zpracování. Návštěvníci mají možnost prozkoumat zázemí farmy, zapojit se do včelařských prací, stáčení medu, výroby svíček ze včelího vosku a dokonce vyzkoušet medový zábal na ruce. Taková aktivita nabízí jedinečnou teambuildingovou zkušenost, kde účastníci mohou spolupracovat a učit se nové dovednosti v přátelském a podporujícím prostředí.

Kromě edukativního aspektu farmy mohou návštěvníci ochutnat různé medové produkty přímo z farmy, včetně domácího medovníku, medových placiček s ořechy, a letošní novinky - domácí medové zmrzliny s karamelem. Tato gastronomická stránka programu dodává zážitku další rozměr a umožňuje účastníkům spojit teorii s praxí. Takové aktivity zdůrazňují důležitost vzdělávání a zábavy v procesu učení a teambuildingu.

Včelí farma Nosek je ideálním místem pro menší firemní skupiny, které hledají originální, edukativní a zároveň zábavný program. Farma nabízí jedinečnou možnost prozkoumat fascinující svět včelařství, zatímco podporuje spolupráci v krásném přírodním prostředí Vysočiny. Je to příklad, jak mohou podniky propojovat udržitelnost, vzdělávání a zážitek do harmonického celku, který inspiruje a baví účastníky akcí.

Obrázek
Včelí farma Nosek
Zpět na výpis

Mohlo by Vás také zajímat