Skip to main content

Jak si užít Vysočinu: outdoor aktivity, které posílí týmového ducha

Vysočina je ideálním místem pro firemní výlety, které nabízejí nejen krásnou přírodu, ale i spoustu zábavy a dobrodružství. V tomto článku vám představíme top outdoor aktivity, které můžete vyzkoušet s vašimi kolegy. Od raftingu po řece Svratce, přes adventure golf v Jihlavě, až po procházku krajem kameníků k nejvyšší hoře Vysočiny. Tyto aktivity vám pomohou nejen se odreagovat od každodenního stresu, ale i posílit týmového ducha a spolupráci. Tak neváhejte a vydejte se na Vysočinu!
Obrázek
Jak si užít Vysočinu: outdoor aktivity, které posílí týmového ducha

Adventure golf Jihlava

Připravte se na nezapomenutelný zážitek plný zábavy a dobrodružství. Vyzkoušejte si adventure golf! Na 18 jamkách se budete potýkat s vyvýšeninami, boulemi, prohlubněmi, vodními plochami, písečnými překážkami, kameny a dalšími. Můžete si procházet po drahách, které jsou pokryté umělou trávou, a sledovat, jak se vaše míčky proplétají krajinou. Mezi drahami vás čekají cestičky, které vás povedou k dalšímu dobrodružství.

Neváhejte a přijďte si zahrát adventure golf, hru, která vás nadchne a pobaví. Víceučelový areál Adventure golf Jihlava je jako dělaný pro firemní akce. Součástí areálu je školící místnost a prostory pro pořádání akcí všeho druhu. Dále si mohou návštěvníci vyzkoušet golfové simulátory, na kterých si lze zahrát až na 80 hřištích z celého světa. Pro začátečníky je také možnost zajištění golfového trenéra. Akci lze doplnit také pétanquem či curlingem na koberci, kulečník a šipky jsou samozřejmostí. 

Obrázek
 Adventure golf Jihlava

Více informací naleznete na webu Adventure golf Jihlava.

Počasí vám nepřeje? Vyzkoušejte zastřešený adventure golf v Country golf club ve Stříteži! V Country golf club Střítež na Vás čeká 18 tématicky zpracovaných drah inspirovaných divokým západem. Během putovaní Amerikou navštívíte 18 států v interiérovém prostředí, díky kterému si můžete adventure golf užít po celý rok.

Letíš, letím, letíme!

Let balónem rozhodně není jen romantika pro zamilované. Podívejte se na problémy z jiné perspektivy a získejte nadhled, se kterým půjde práce zaručeně lépe od ruky.  

Balónové centrum Balónového zámku Radešín disponuje čtyřmi balóny, takže může až 20 zaměstnanců či obchodních partnerů letět zároveň. Před samotným vzlétnutím je potřeba balón připravit k letu, což může být pro vaše zaměstnance parádní podívaná. Teambuilding zde lze prožít od A po Z včetně ubytování nebo lze využít pouze služeb Balónového centra. Pokud se na zámku rozhodnete strávit noc, bude na vás čekat večerní hostina v zámeckém stylu s obsluhou v dobových kostýmech. 

Obrázek
Letíš, letím, letíme!

Více informací naleznete na webu Balónového zámku Radešín.

K dobrému teambuildingu patří dobré pití, proto můžete svou akci spojit s prohlídkou minipivovaru v Balónovém hotelu a pivovaru Radešín. Raději víno? Do vinného sklípku nemusíte jezdit až na jih Moravy. Pro posezení s kolegy můžete využít místní sklípek, který je umístěn v suterénu hotelu s původním klenutým stropem.

Adrenalin ve Víru

Adrex znamená adrenalin a extrém. Base Camp je základní tábor a zázemí. Akce je vaše firemka, soustředění nebo setkání s kamarády. Team tvoří instruktoři a místní průvodci. Údolí Svratky a Vír vytváří arénu pro vaše zážitky.

Vír uprostřed republiky! Stáhněte kolegy, klienty či kamarády na společnou akci do údolí Svratky. Ve Víru se nikdy nebudete nudit, vyberte si z atraktivní nabídky outdoorových a extrémních sportů, a to v jakoukoliv roční dobu. Své kolegy můžete třeba probrat ze zimního spánku cyklistickými traily. Skály s via ferratami na jaře osychají a možná poteče i “raftová voda”. Nejoblíbenější čas pro firemní akce je však podzim. Na sportování je stále dost hezky a po návratu si užijete oheň v krbu a skvělé jídlo. Na lidi narazíte jen o víkendech. Přírodní kulisy vypadají na fotkách skvěle i bez photoshopu. Vysočinu si užijete i v zimě! Ledová stěna Vír proslavila, běžky jsou vyhlášené a sjezdovky tu také najdete. Nebo můžete zkusit třeba rybaření na dírkách. Ať si vyberete jakoukoliv aktivitu, Adrex Team se o vše postará. Nechte se unést do víru sportů a adrenalinové zábavy. Vybavení na kolo, via ferraty, ledolezení, běžky či rafty sebou ale do Víru tahat nemusíte. Součástí areálu je půjčovna a testcentrum.

Obrázek
Adrenalin ve Víru

Více informací naleznete na našich stránkách nebo na webu Adrex Base Camp.

Vyhládlo? O skvělý gastrozážitek se pak postarají ve Forest Resortu. Jedinečný výhled, nevšední chutě, originální postupy... a nejlepší čepovaná Plzeň na Vysočině! Zkrátka vše, co je potřeba po dnu plném sportování.

Ulovte si svůj telčský poklad!

Teambuildingová aktivita Treasure Hunt Telč v historickém centru památky UNESCO. Při lovu pokladů projdete telčské Vnitřní Město křížem krážem. Užijete si výhledy na všechny 3 městské rybníky a vyrazíte i mimo město do přírodní památky Luh u Telče.

Pokud budete chtít ulovit všechny poklady, projdete se od kaple sv. Karla Boromejského až k soše sv. Jana Nepomuckého. To jsou vzdušnou čarou asi 4 kilometry. Množství pokladů se pak nachází na náměstí Zacháriáše z Hradce a v okolí 3 telčských rybníků - Staroměstského, Štěpnického a Ulického. Mezi posledními dvěma se rozkládá unikátní historické centrum města, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Hra je vhodná pro kohokoliv, kdo do Telče zavítá a chtěl by si dopoledne či odpoledne zpestřit zábavným soutěžním programem. Treasure Hunt můžete využít jako netradiční akční prvek vaší firemní akce.

Obrázek
Ulovte si svůj telčský poklad!

Více informací naleznete na webu Terra hunt.

Objevujte krásy Telče trochu jinak! Program můžete v letních měsících doplnit vyjížďkou na Štěpnickém rybníku nebo paddle boardy.

A co zkusit venkovní únikovku? Vydejte se na napínavou únikovou hru do Třebíče a staňte se strážcem pokladu! Dokážete odhalit všechny indicie, které vás zavedou k tajemnému vchodu do podzemí?

Krajem kameníků k nejvyšší hoře Vysočiny

Chtěli jste se podívat do Himálají, ale ještě se Vám to nepovedlo? Nezoufejte, díky Geoparku Vysočina máte jedinečnou příležitost projít se oblastí, která byla v pradávnu vysoká jako himalájští obři.

Ráj kameníků – rozkládá se na území, které se táhne od Telče až na nejvyšší vrchol Vysočiny – Javořici. Jeho dominantou i srdcem je Míchova skála – dvě zvětralé skalní věže vysoké asi 13 m. Traduje se, že nedaleko ní byl roku 1829 zastřelen poslední vlk Jihlavských vrchů. Symbolem celého území je kamenická tradice, těžila se tu žula. V Mrákotíně můžete navštívit muzeum kamenictví a podzemí. Mezi Lhotkou a Řásnou narazíte na zříceninu Štamberk i na kamenná moře. Turisté mohou v geoparku využít tři naučné stezky, například z hradu Roštejn na Javořici. Přímo v Telči, zapsané na seznam UNESCO, mohou navštívit Telčské podzemí a další místní expozice včetně zámku. Dále Lanový park ve Lhotce, Chadimův mlýn nebo biofarmu v Horních Dubenkách.  

Obrázek
Krajem kameníků k nejvyšší hoře Vysočiny

Více informací naleznete na webu Geoparku Vysočina.

Hledáte netradiční zábavu v okolí? Pronikněte do tajů výroby cideru na Turistatku Javořice! Prozkoumejte zákulisí výroby cideru, jeho úskalí a zásady výroby. Namíchete si svůj vlastní vzorek podle chuti a odpočiňte si v příjemném prostředí rodinného statku.

Potřebujete pomoct s výběrem vhodného místa nebo aktivitou pro vaši akci? Neváhejte nás kontaktovat na e-mail simona.kratochvilova@vysocinatourism.cz, rádi vám poradíme! 

Zpět na výpis

Mohlo by Vás také zajímat