Top 5 udržitelné aktivity z Vysočiny

2614Objevte udržitelné aktivity na Vysočině, které Vás okouzlí!

 

Resort Svatá Kateřina – harmonie našla své jméno

Žádná auta. Jen příroda. Wellness. Jóga. Ájurvéda. A vy. Resort Svatá Kateřina najdete na jedinečném místě uprostřed přírody na Vysočině v nadmořské výšce 730 m n. m. Harmonii zdejšího prostředí umocňuje nejčistší vzduch v České republice a kateřinský pramen s blahodárnými účinky na lidské zdraví.

Příběhy lesa a zámeckého hospodáře na zámku ve Žďáře nad Sázavou

Cílem prohlídky “Vyprávění lesa” je zlepšit vztah mezi člověkem a lesem, naučit širokou veřejnost chápat přírodní zákonitosti, vysvětlit základní principy udržitelného hospodaření i funkce lesa a další souvislosti týkající se ochrany přírody v lesích společnosti KINSKÝ Žďár, a. s. Věřte, že po absolvování této prohlídky, uvidíte les úplně jinýma očima. Prohlídka bude ukončena diskusí u lesního rautu. 

Vyzkoušejte si život na statku na Ekofarmě Ctiboř 

Vyzkoušejte si práci na statku, seznamte se s jednotlivými, i méně známými druhy zeleniny – od semínek až po zpracování. Velký úspěch má na začátku července sklízení sena. Nakládání, šlapání, házení vidlemi na půdu. A pak skákání do sena! Každý si tu najde to své. Koupání v okolních rybnících, sběr lesních plodů, výlety či cykloturistika a mnohé další na vás čeká ve Ctiboři a okolí.

Gastronomický zážitek na farmě Tasov s cyklovýletem 

Z rodinné farmy Tasov nedaleko Velkého Meziříčí si odnesete zážitky nejen gastronomické. Dozvíte se víc o hospodaření, sami si vyzkoušíte třeba krmení zvířat, práci dřevorubců, pekařů, sýrařů. Své výtvory pak i ochutnáte. A navíc si v krásném a klidném prostředí skvěle odpočinete.

Geopark Vysočina – Kraj Kameníků

Chcete si odpočinout v přírodě a zjistit, co jste dosud nevěděli o žule a rašeliništích? Jste tu správně! Za návštěvu stojí Míchova skála, hrad Roštejn, zřícenina Štamberk či muzeum kamenictví v Mrákotíně. V geoparku také leží nejvyšší hora Českomoravské vrchoviny Javořice (837 m n. m.).