Zámek Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou většina lidí spojuje pouze s poutním kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře zapsaným na seznam UNESCO. Obdivovat jedinečnou architekturu Jana Blažeje Santiniho Aichela však můžete i na zámku vlastněným rodem Kinských.

Kontakt

Zámek Žďár nad Sázavou
Zámek 8/8,
591 02, Žďár nad Sázavou
okres Žďár nad Sázavou
49.5837281N, 15.9369711EMapa

Z úchvatných prostor zámku můžete využít na obřad monumentální sál s freskou, tzv. Prelaturu či barokní konírny s hvězdicovou klenbou. Venkovní svatba může proběhnout na nádvoří, kde budete obklopeni barokní architekturou či jabloňový sad s nádhernou kulisou zámku.

Další možností je obřad přímo v kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, který se nachází od zámku v docházkové vzdálenosti. S organizací celého svatebního dne vám ráda pomůže ochotná event managerka.

Bohatý výběr se týká i prostorů pro svatební hostinu. Freskové sály, konvent – prostorný sál v bývalém obydlí mnichů, IV. nádvoří či rozlehlý sad. Co je vás favorit?

Ubytování vám poskytne bývalá obranná věž s barokními prvky. K dispozici jsou 3 stylové apartmány. Kdo by nesnil o svatební noci na zámku?

Strávený čas na zámku vám zpestří Muzeum nové generace, ve kterém se dostanete do světa animovaných příběhů, hry světel a stínů a řada interaktivních exponátů. Netradiční pojetí celého muzea vtáhne do děje celou rodinu, muzeum je navíc bezbariérové a vstup mají povolen i psi.

Svatbou uskutečněnou v barokní perle v srdci Vysočiny nemůžete šlápnout vedle. Přijeďte se přesvědčit na vlastní oči.

Další zařízení

Načít další