Měšťanský pivovar v Polné

Bohatá minulost pivovaru se začala psát již v polovině 14. století. Pivovar postihlo během staletí mnoho, včetně velkého požáru. V letech 1916-1918 dělal účetního pivovaru František Hrabal – otec spisovatele Bohumila Hrabala. Ten na jeho tříletý pobyt v pivovaru rád vzpomínal.

Kontakt

Měšťanský pivovar v Polné
Viktorinova 130,
588 13, Polná
okres Jihlava
49.4857933N, 15.7192428EMapa

Pivo se zde vařilo až do roku 1950, kdy byla výroba úředně zastavena. Od té doby objekt sloužil jako sodovkárna či sklad podniku Ovoce a zelenina a došlo ke značnému chátrání. Nová historie se začala psát v roce 2000. Od roku 2018 jsou zde noví majitelé, kteří se snaží vrátit pivovaru život. Pivo se zde zatím nevaří, ale není všem dnům konec.

Prostory bývalé varny, pivovarnické sklepy a idylická zákoutí dvora jsou nevšedním místem pro vaši svatbu, na kterou budete dlouho vzpomínat.

Restaurace nabízí kapacitu pro 90 hostů. Na zdejší gastronomii si dávají hodně záležet. Vypovídá o tom např. i to, že je Měšťanský pivovar v Polné nejlépe hodnocenou restaurací na Vysočině. Přijďte se o tom přesvědčit sami a vychutnejte si kvalitní pokrmy z čerstvých surovin.

K ubytování můžete využít nově zrekonstruovaných historických apartmánů. Rozmazluje se ve wellness. Vychutnejte si sklenku šampaňského ve vířivé vaně. K dispozici je také finská sauna či masáže.