Významné akce

MHF Petra Dvorského 2019

dvorsky6

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského je jedinečný letní festival, který se od roku 1999 koná v kulisách zámeckých interiérů i exteriérů na Třebíčsku. Do Jaroměřic nad Rokytnou, Dukovan, Valče u Hrotovic a do historického pivovaru v Dalešicích každoročně přiláká tisíce posluchačů. Festival zaštítěný jedním z největších tenoristů 20. století, Petrem Dvorským, se snaží navázat na hudební slávu Jaroměřic nad Rokytnou, již v baroku založil rod Questenberků. Hlas jako hlavní dramaturgická koncepce umožňuje pořadatelům zvát na festival soubory rozličných žánrů operou počínaje a hvězdami českého show businessu konče. Letošní festival proběhne v termínu 3. – 17. srpna 2019 a bližší informace o programu naleznete na www.arskoncert.cz.

 

Mahler Jihlava 2019 - Hudba tisíců

mahler-PAV9 copyVe dnech 18. 5. – 7. 7. 2019 Jihlavu rozezní hudba skvělého skladatele a dirigenta Gustava Mahlera. Mezinárodní hudební festival už od roku 2002 propojuje tvorbu věhlasného hudebního skladatele s místy, kde prožil dětství a mládí. Koncerty probíhají převážně v jihlavském kostele Povýšení sv. Kříže a sále Domu kultury, část programu se odehrává v Kalištích, Mahlerově rodišti.

www.mahler2000.cz

Betlémská cesta v Třešti

Trest BetlemyJedinečná výstava betlémů v třešťských domácnostech. Projděte se zimní Třeští a přijměte pozvání až dvou desítek domácností, které vám ukážou svůj betlém.

www.betlemy-trest.cz

Světový pohár v Biatlonu 2018

BiatlonNové Město na Moravě, běžkařské srdce Kraje Vysočina, se letos opět stane místem konání Světového poháru v oblíbeném biatlonu. Do Vysočina Areny vás zveme v předvánočním termínu 20. – 23. 12. 2018.

www.vysocina-arena.cz

Mahler Jihlava 2018 - Hudba tisíců

mahler-PAV9V termínu od 16. 5. do 8. 7. 2018 Jihlavu již tradičně rozezní hudba skvělého skladatele a dirigenta Gustava Mahlera. Mezinárodní festival klasické hudby propojuje tvorbu věhlasného skladatele s místy, kde prožil své dětství a mládí. Přijeďte do Jihlavy a prožijte nezapomenutelné zážitky z krásné hudby.

Více informací na www.mahler2000.cz.

Světový pohár horských kol 2018

IMG 2240__kopieAni v letošním kalendáři cross country nechybí závod světového poháru v Novém Městě na Moravě, který se pojede 25. – 27. května. Zveme Vás na neopakovatelnou atmosféru do Vysočina Areny, kde bude kromě samotných závodů probíhat i bohatý doprovodný program. Veškeré podrobnosti naleznete na www.mtbnmnm.cz.