Základní informace o Vysočině

Data o kraji

  • rozloha: 6 796 km²
  • statutární město: Jihlava
  • počet obyvatel: 512 582 (k 30. 6. 2007)
  • 704 obcí
  • hustota zalidnění: 75 lidí na km²
  • nejvyšší vrchol Kraje Vysočina: Javořice - 837 m n. m.

Kraj Vysočina se nachází v samém srdci České republiky na pomezí Čech a Moravy a pokrývá značnou část Českomoravské vrchoviny. Krajským centrem je město Jihlava s tradicí sahající hluboko do historie.

Destinace Vysočina je obzvláště ceněná pro svoji nedotčenou přírodní krásu a nezapomenutelné přírodní scenérie Českomoravské vrchoviny, které tvoří většinu kraje. Její bohatství spočívá také kulturním a historickém odkazu, které zde zanechala řada významných architektů, sochařů či malířů, jejichž umělecké skvosty zde můžete obdivovat dodnes prostřednictvím církevních či architektonických památek a samozřejmě také památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Z dvanácti památek, které se nachází v České republice a jsou zapsané na tento prestižní seznam leží tři na území Kraje Vysočina - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou, historické centrum v Telči, bazilika sv. Prokopa se židovskou čtvrtí v Třebíči.

Vysočina je přímo předurčena k aktivnímu odpočinku. Pěší trasy, cyklotrasy a sportoviště na Vysočině jsou velice oblíbené. Krajinu lze přehlédnout z několika rozhleden. Ke koupání, provozování vodních sportů a rybaření je zde dostatek příležitostí stejně jako pro vyznavače zimních sportů, kteří zde naleznou nespočet tras pro běh na lyžích i sjezdové lyžování.

Vysočina se svým umístěním uprostřed České republiky, dobrou dopravní dostupností (dálnice D1) z Brna i Prahy (i z dalších míst - Zlín, Olomouc, Ostrava atd.), bezpečností, významným kulturně-historickým bohatstvím a odpovídajícími službami nabízí výborné zázemí pro pořádání konferencí, seminářů, firemních setkání či eventů. Konferenční zařízení, hotely i restaurace mají letité zkušenosti a poskytují služby na profesionální úrovni. Kromě již zavedených zařízení se budují v regionu nové moderní kapacity a stále se rozšiřuje nabídka doprovodných aktivit (sportovní, kulturní, adrenalinové, relaxační). V nabídce nechybí ani řada incentivních programů s různorodým zaměřením (kultura, řemesla, sport atp.). Destinace Vysočina splňuje náročné podmínky a požadavky MICE akcí.

Nahoru