Univerzitní centrum v Telči – místo s příběhem. Ze skladu brambor králem konferenčních sálů

aula1Univerzitní centrum Masarykovy univerzity v Telči leží v samotném srdci historického jádra tohoto unikátního „UNESCO“ města. Svůj domov  nalezlo ve velkolepém komplexu budov bývalých jezuitských kolejí, jež se za dobu své existence logicky měnily v čase, a přesto si zachovaly jedinečnou atmosféru místa, které bylo a je spojováno především se vzdělávací a osvětovou činností.

Objekt prošel v posledních dvaceti letech rozsáhlými rekonstrukcemi, které však byly vždy pojaty velmi citlivě s ohledem na charakter a historickou podobu budovy a které daly místu dnešní podobu, tolik atraktivní pro organizátory i účastníky různých konferencí, seminářů, workshopů i ryze soukromých akcí.

 

Když v letech 1999 až 2000 proběhla rekonstrukce podzemních prostor, pod odborným vedením pánů  architektů V. Gyrsy a M. Hanzla, ze zaneřáděných sklepení, která po desetiletí sloužila jako skladiště zeleniny a všelijakého haraburdí, vznikl zajímavý a prostorově velkorysý sál, který je schopen pojmout až 100 osob.  Díky svému zajímavému historickému vzhledu a modernímu technickému zázemí je hojně využíván k různým vzdělávacím i kulturně-společenským akcím. Ročně hostí nepřeberné množství prezentačních a firemních pobytů, školení i teambuildingových setkání, stejně tak je otevřen široké veřejnosti, kdy bývá útočištěm pro divadelní i filmová představení, setkání místních organizací apod.

 

 

Kontakty:

Jarmila Svobodová
organizační referentka
Tel.: 549 49 8182
Mob.: 606 036 043

https://www.facebook.com/UniverzitnicentrumTelc/