Zámecké hotely Vysočiny: Historii a modernu spojuje Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad SázavouBarokní konferenční sály na zámku mohou podtrhnout profesionalitu Vaší společnosti. Obchodní setkání na zámku by mohl uvítat nejeden firemní partner. Pokud uvažujete podobným směrem, zvolte si na mapě Žďár nad Sázavou – barokní skvost z dílny proslulého architekta Jana Santiniho Aichla, umístěný pod magickou Zelenou horou, skrytý uprostřed panenské přírody Žďárských vrchů.

Možnosti zámku jsou velmi rozmanité, má hned šest typů prostor, každý je originál a každý má svoji nezapomenutelnou atmosféru. Jako první byly na zámku zrekonstruovány tři barokní průchozí sály, z nichž každý je cca pro 50 lidí. K sálům dále patří chodba, přípravna (pro catering), šatna a nové sociální zařízení. S těmito sály lze pracovat dle potřeb akce, např. v jednom zrealizujete přednášky, ve druhém se bude připravovat catering a třetí skvěle poslouží hudebnímu vystoupení. Zaujaly nás zde původní fresky na stěnách, které se podařilo obdivuhodně zrestaurovat. Můžete si pro svoji akci pronajmout celé patro, na němž se nachází i nádherné menší salonky, třeba pro zasedání managementu.

V dalším křídle zámku je situován zcela unikátní barokní sál konírny, který má kapacitu max. 150 lidí na sezení. Svou noblesou si s ostatními nezadá ani Oválný freskový sál v prelatuře s kapacitou 50 lidí na sezení. Pro 200 osob divadelně je pak ideální nově zbudovaný Sál v budově konventu. Nachází se zde nádherná barokní galerie s díly ze sbírky Národní galerie v Praze. Milovníci umění tady naleznou vzácné sošky a obrazy. Do ranku moderních sálů patří i Inventorium v Muzeu nové generace pro cca 130 osob. A to už jsme se při prohlídce dostali do nejmodernější zrekonstruované části zámku (bývalého pivovaru), kde se nachází právě jmenované Muzeum nové generace – úžasný zážitek z audiovizuálních projekcí a uměleckého pojetí, kde svůj rukopis obtiskla manželka hraběte Kinského, která se ve Francii věnovala uměleckému tanci. Muzeum nové generace není jen muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera a dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Podnikavým kreativním zájemcům můžeme prozradit, že jsme prošli i nádherné nevyužité zámecké prostory po dnes již neexistujícím Muzeu knihy. Také rozlehlý jabloňový sad přímo vybízí ke komerčnímu využití (festivaly, party, pikniky apod.) V barokní věži jsme vystoupali po točitých dřevěných schodech a nahlédli do třech stylových pokojů s vlastním sociálním zázemím. Z oken věže může pak třeba management firmy vidět na zámecký domeček, kde se v blízké době plánuje rozšíření lůžkové kapacity na šest apartmánů. Zvolte Zámek Žďár na Sázavou, který úroveň Vašich jednání povýší nejen na obchodní, ale také společenský a kulturní zážitek.