Zámecké hotely Vysočiny: Zámek Vilémov – venkovské sídlo s nezaměnitelnou atmosférou

VilémovNa své cestě Vysočinou jsme zamířili také do míst mezi Čáslaví a Havlíčkovým Brodem – do obce Vilémov, kde se nachází unikátní historická památka. Venkovský zámeček Vilémov sám i okolní klidné venkovské prostředí s čerstvým vzduchem je ideálním místem pro konání konferencí, seminářů, uměleckých pobytů, svateb, oslav nebo koncertů.

Původní dřevěné schodiště nás zavedlo do tamějších konferenčních prostor. První patro zámečku zdobí Zrcadlový sál pro 80 lidí s výstupem na terasu vedoucí přímo do parku. V něm se na rozloze 30 akrů nalézají sportovní a rekreační objekty. Hostům je k dispozici krytý venkovní bazén, kroketový dvůr, antukový tenisový kurt, venkovní bowlingová dráha, stůl na stolní tenis, šipky, zahradní šachy a přilehlý lesní procházkový park. Co nás však opravdu upoutalo, byla hvězdárna – dřevěný domeček s vysouvací střechou a dalekohledem na pozorování hvězd. Jak nám potvrdil management zámečku, v zahradě je i možnost grilování. Zahrada má své kouzlo a zážitek z ní dovrší sousedící zámecká obora daňků, kteří ze zvědavosti přicházejí až k plotu zahrady. V prvním patře budovy se ještě nachází malý zámecký salonek pro 12 osob, který má na stropech zrestaurované fresky a byl vytvořen z původně zámecké kaple. V přízemí najdeme jídelnu s otevřeným ohništěm, kde je 40 míst pro obslužný způsob servisu. V zámku a přilehlých pavilonech v zahradě je celkem 42 pokojů, některé jsou zařízené v historickém stylu a překvapí svou prostorností a velkorysým pojetím. 

Celý zámek byl zrestaurován poté, co se Prof. Dr.Vladimir Reisky de Dubnic vrátil domů z Ameriky. V posledních deseti letech svého života na sebe vzal úkol zrekonstruovat zámek i celý pozemek. To se mu podařilo a zámek Vilémov se tak stal ideálním místem pro konference, teambuildingy, oslavy a jiné zajímavé události. Protože baron byl politolog, v emigraci pak poradce amerických prezidentů, v nejvyšším patře zámku je knihovna se svazky specializujícími se na současné středoevropské politické a ekonomické otázky a na integraci do Evropské unie.