Želivský klášter

Hotel klášter Želiv se nachází v barokní budově opatství premonstrátského želivského kláštera, ležícím v klidném prostředí soutoku Trnávky a Želivky, vzdálené 10 km od dálnice D1 - exit 90 (Humpolec). Jedinečná atmosféra klášterních prostor založených, jíž před 870 lety zůstala i po rozsáhlé rekonstrukci hotelu, díky umělecké výzdobě a replikám historického nábytku.

Výhled na pivovar a vaření piva nebo venkovní posezení s romantickým výhledem do klášterních zahrad v prostředí historického klášterního objektu tvoří správnou atmosféru klášterní restaurace.

K fyzické a psychické pohodě souží hostům unikátní klášterní lazebna, kde si mohou v jedinečném prostředí užívat například rašelinové, syrovátkové nebo pivní koupele, finskou a parní saunu nebo zážitkový tryskový kout. K úplnému odreagování je hostům určena odpočinková zóna s biokrbem.

Pokud se hosté zajímají více o historii kláštera, mohou využít komentované prohlídky celého areálu, tzn. Kostel sv. Petra a Pavla, baštu, mlýn, opatství, Trčkův hrad, zahradní domek, úřední dům a kostel narození Panny Marie.

Klášter si vyrábí svoje vlastní pivo. Návštěvníci kláštera jsou taktéž zváni k výkladu klasické výroby piva, technologickému postupu vaření a řízené degustace.

 

Více na webové stránce zde.