Incentivní nabídka

Kultura

Milovníci moderního a současného umění najdou hned na kraji Vysočiny v Humpolci zónu pro umění 8SMIČKA, která sídlí v bývalé textilní továrně. 8smička, zóna pro umění, sídlí v revitalizované textilní továrně v Humpolci. Hlavním cílem všech aktivit instituce je zprostředkování výtvarného umění široké i odborné veřejnosti skrze výstavy, publikace, vzdělávací programy, doprovodné akce a mnoho dalšího. 8smička je komunitním aktérem nejen na poli veřejného prostoru, kdy aktivity přesahují i mimo zdejší zónu, mnohdy i do dalších měst a napříč republikou. Krom výstav a uměleckých knih zdejšího nakladatelství zde najdete kavárnu, knihkupectví i sbírkovou expozici. 8smička je místem, kde se stírají rozdíly mezi velkými a malými městy, je místem pro dialog a diskusi, místem setkávání lidí i světů, 3 minuty od D1, na půli cesty mezi Prahou a Brnem 8smicka.com.

8smička připraví pro vaši firmu, klienty i a partnery na míru umělecký program spojený s komentovanou prohlídkou architektury i výstav a sbírky – neotřelý teambuilding.

Památky

Z dvanácti památek, které se nachází v České republice a jsou zapsané na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, leží tři na území Kraje Vysočina - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou, historické centrum v Telči, bazilika sv. Prokopa se židovskou čtvrtí v Třebíči. Jde o architektonické skvosty, které jsou od sebe vzdálené přibližně 40 km a pravidelně ožívají akcemi s bohatým kulturním a zábavným programem. Atmosféru středověku na zdejších hradech a zříceninách vám přiblíží mnohé letní slavnosti plné kejklířů, šermířů a hudebníků. Kostýmované prohlídky, divadelní představení nebo tajuplné noční prohlídky zámků vám zajistí nové zážitky a přiblíží historii netradičním způsobem.

Po stopách osobností

Kraj Vysočina je místem narození a působení mnoha významných osobností. Řada slavných malířů, architektů, spisovatelů či vědců se na Vysočině narodila a zůstala se zdejším krajem svázána po celý svůj život. Jiní Vysočinu objevili při svých cestách a poté se sem pravidelně vraceli, aby se znovu a znovu nechali inspirovat krásou tohoto kraje. Projděte se i vy Vysočinou po stopách Gustava Mahlera, Jaroslava Haška, J.A. Schumpetera a mnoha dalších významných jmen.

Židovské cesty

Na mnoha místech Vysočiny se setkáme s památkami na židovské osídlení – jednotlivými domy, čtvrtěmi, synagogami. Ty můžete obdivovat v rámci tří nově vzniklých tras, které všechny zajímavosti propojují. Unikátem je židovská čtvrť v Třebíči, která je jedinou židovskou památkou zapsanou na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO mimo území státu Izrael.

Cesty za pivem

Na Vysočině se pivovarnictví a dobrému pivu daří už dlouhá staletí. Produkci dvou desítek pivovarů (průmyslových i malých rodinných) můžete nejen ochutnat, ale také si prohlédnou proces výroby, stát se na chvíli sládkem a uvařit si vlastní várku piva nebo si vychutnat odpočinek v pivní lázni. To vše lze příjemně spojit s některou z kulturně-gastronomických akcí, které řada pivovarů tradičně pořádá.

Zážitky pro všechny

S netradičními zážitky se mohou návštěvníci setkat například v pohádkové vesničce či pohádkové říši, ve westernovém městečku, na strašidelném zámku, infocentrum jaderné elektrárny nebo v Edenu – ráji na Vysočině. Také milovníci dobrého jídla si na Vysočině přijdou na své, mnoho místních restaurací slibuje nevšední gastronomické zážitky, při kterých ochutnáte světovou i poctivou tradiční regionální kuchyni.

Adrenalin

Vysočina nabízí bohatou škálu adrenalinových aktivit, které vám rozproudí krev v žilách – airsoft, aquazorbing, bumperball, bungee running, landkiting, paragliding, lanová centra, paintball, parašutismus, snowkiting atd. Jízda psím spřežením zimní krajinou v sobě skloubí adrenalin i romantiku.

Bílou stopou mistrovství světa

Závodní trať, kterou absolvovali účastníci MS v biathlonu v roce 2013 můžete vyzkoušet na vlastní kůži. A to v zimě na běžkách nebo v létě na kolech či in-linech.

Wellness

Podpořit blahodárné účinky místního prostředí můžete také výběrem z bohaté nabídky wellness služeb, které zahrnují nepřebernou škálu masáží, koupelí a další relaxačních lákadel jako např. pobyt v silencáriu či herbáriu.